Home » Sündmused » Soovitusi kuidas kodus aktiivne olla ja õppida.

Soovitusi kuidas kodus aktiivne olla ja õppida.

Käes on üks eriline kevad. Kuidas kodus aktiivne olla ja õppida?

ÕPPESSE PAUSIDE PLANEERIMINE:
• Vaata üle, mis tänaseks teha anti. Kui kaua see aega võtab? Planeeri ülesannete täitmise vahele pause liikumiseks nt iga 15 minuti järel.

HEAD PAUSID ÕPPIMISEST:
• Viska õppimise vahel (pehme) palliga märki – kasti või ämbri sisse. Mõtle ise välja turvalisi märkiviskamise mänge.
• Võta appi Just Dance’i videod või lihtsalt meeldiv muusika ja tee aeg-ajalt tantsupause.
• Hüppa hüpitsaga või koha peal 50 korda, käi tiir läbi kodu, tee kätekõverdusi või planku jne – vastavalt vanusele ja oskustele. Seejärel õpi edasi.

VAHETA ÕPPIMISKOHTI JA ASENDEID:
• Õpi laua või köögi tööpinna juures püsti seistes
• Õpi põrandal istudes
• Õpi vahel ka pikutades, peaasi, et vahetad aeg-ajalt asendeid.

ARUTA KOOLIASJU TEISTMOODI:
• Kui õppides vajab mõni uus õppetükk või teema pikemat selgitust, minge koos vanemaga/õe-vennaga õue jalutama ja rääkige see läbi “kõnnikoosoleku” vormis

TUBASED TEGEVUSED, MIS HOIAVAD AKTIIVSENA, ARENDAVAD KEHALIST KIRJAOSKUST JA ON NIISAMA LÕBUSAD:
• Raja tubane takistusriba või terviserada toolidest, paeltest, teibiribadest – igas toas, nurgas uus harjutus.
• Mängige Aliast pantomiimi vormis.
• Harjuta tasakaalu – mõtle välja järjest keerulisemaid harjutusi. Otsi näidiseid ka internetist.
• Kui kodus on tubane trepp – hüppa üles ühel jalal, koosjalu.
• Kui sul on ruumi hüpitsaga hüpata, harjuta hüppamist ja mitmesuguseid vigurhüppeid, kuid arvesta ka naabritega.
• Korralda pere teiste lastega koos tantsuvõistlus, mõtle välja uusi tantse.
• Kodus tuleb ilmselt olla mitu nädalat. Harjuta iga päev veidi aega painduvust ja tee jõuharjutusi, mida on koolis või trennis õpetatud – näed peagi, kuidas iga päevaga edasi arened.
• Kui sul on koer – mängi temaga, õpeta talle mõni uus käsklus, ise või koos vanematega.
• Toas saab mängida ka pehme palliga rannatennist, suure laua peal pinksi
• Kui sul on näiteks veloergomeeter, sõida selle peal nahk palavaks
• Kasuta treeningunäidiseid internetist, eriti kui päris trenni ei saa

MINE IKKA ÕUE KA!
• Õues käimine ja värske õhk pole keelatud, isegi soovitatud nii tervise kui liikumisaktiivsuse hüvanguks, lihtsalt hoia eemale rahvarohketest kohtadest ja ära mine õue, kui tunned end tõbisena
• Rattasõit, jooks, liikumismängud, matkamine on väga head, eriti kui elad maal, linnaservas, väikeses kohas.
• Oma pere lapsed saavad õues mängida pallimänge ja muid jooksumänge, jaluta vanematega, koeraga.
• Peaasi et väldid liigseid kontakte.

Allikas: Tartu Ülikooli Liikumislabor